2021 İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Maaş Tablosu

Aktif işgücü hizmetleri kapsamında düzenlenmekte olan İşbaşı Eğitim Programı maaş ödemeleri, asgari ücret artışına istinaden aşağıdaki şekilde güncellenmiş olup 01/01/2021’den itibaren aşağıda yer alan miktarlarda ödeme yapılacaktır.2021 İşbaşı Eğitim Programı Maaş Tablosu

İŞ ARAYAN108,68 TL
ÖĞRENCİ81,51 TL
İŞSİZLİK MAAŞI ALAN54,34 TL

Katılımcının iş yerinde haftada 6 ve ayda 26 gün çalışması halinde net asgari ücret tutarı 2.825 TL banka hesabına yatırılacaktır.

Katılımcı adına yatırılan Sağlık Sigortası Primleri kapsamında, SGK mevzuatında bildirilen prim gününün sağlanması halinde bakmakla yükümlü olan yakınları da sağlık hizmetlerinden yararlanabilir.

İşbaşı Eğitim Programı ödeneği 2020 yılında günlük 89,40 TL, kursiyer öğrenci ise 67,05 TL, işsizlik maaşı alıyorsa 44,07 TL olarak hesaplanmaktaydı.

İşbaşı Eğitim Programı Danışmanlığı

İEP Danışmanlığı ile İŞKUR Teşviklerinden Yararlanabilirsiniz.

İşbaşı Eğitim Programı Nedir?


İşbaşı Eğitim Programı, işe alınması planlanan personel iş başında değerlendirilirken personele yapılacak maaş ve SGK ödemelerinin İŞKUR tarafından karşılandığı bir teşvik türüdür.

Program, nitelikli iş gücü konusunda güçlük çeken işverenlere; işe alacakları kişilerin meslek becerilerini gözlemleme, kişiler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olma ve işe alım noktasında isabetli bir karar verme fırsatı sunmaktadır.


İşverenler istedikleri vasıftaki katılımcı adaylarını kendileri bulabilecekleri gibi, katılımcı adayı bulma görevini Rasyotek’ten de talep edebilirler.


Program süresince işverenlerin herhangi bir maddi yükümlüğünün olmaması, maliyet anlamında da kendilerine avantaj sağlamaktadır.

2021 İşbaşı Eğitim Programı Süresi Ne Kadardır?

 • Geleceğin Meslekleri ve Basın iş kolunda düzenlenen mesleklerde 9 ay,
 • İmalat ve bilişim sektöründe 6 ay,
 • Diğer sektörlerde 3 aya kadar İşbaşı Eğitim Programları düzenlenmektedir.

2021 İşbaşı Eğitim Programından Kimler Faydalanabilir?

 • 15 yaşından büyük ve son 1 aydır işsiz kişiler
 • Son 3 ay içinde ilgili şirkette çalışmamış kişiler
 • İşverenin birinci/ikinci derece yakını olmayanlar
 • Emekli olmayan herkes İEP’ten faydalanabilir.
 • İşbaşı Eğitim Programına Katılan Personeller
 • Günlük en az 5, en fazla 8 saat çalışabilir.
 • Haftada en fazla 6 gün çalışabilir.
 • Haftada en fazla 45 saat çalışabilir.
 • Resmî tatillerde çalışamaz.
 • Fazla mesai yapamaz.

Programın planlanması, resmen başlatılması, süreç boyunca takibi, programın başarılı olarak sonlandırılması; tüm hukukî ve operasyonel süreçlerin yönetilmesi ciddi bir operasyon ve iş yükü getirmektedir. Rasyotek, işveren için önemli ölçüde tasarruf sağlayan İşbaşı Eğitim Programı hizmetini eksiksiz, hatasız ve iş yüküne sebep olmadan sunmaktadır.  Güçlü bilişim alt yapısı ve teknolojik çözümleri ile Süper Portal, İEP Dijital Asistan modülü ile program prosedürlerini kolaylaşırken iş yükünü ortadan kaldırır ve gerekli raporlamaların yapılmasına olanak tanır. İEP Dijital Asistan;yazılımı sadece Rasyotek İnsan Kaynakları Bilişim A.Ş’ ye ait olan, hatasız işlem ve kusursuz operasyon süreci sunan bir çözüm ortağıdır. Piyasada teknik yönden ve imkân bakımından en donanımlı alternatif olarak, sürecin her aşamasını kurgulayan bir iş akışına sahiptir.

Rasyotek olarak iş dünyasının ilk 500’ ü içinde yer alan 80 kuruluş ve 40 farklı holding ile çalışmaktayız. İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, sizlere ihtiyacınız olan tüm desteği sağlamak ve bu önemli tasarruf kaynağından sizleri de maksimum faydalandırabilmeyi isteriz.

Önceki
Sonraki

Comments

AHMET AKİF GÜNAYDIN

geleceğin mesleklerine asgari ücretin altında ücret ödenmesi peki çok komik değil mi ?

Ferhat Kacar

Geleceğin Mesleği programlarına da zam gelecek mi acaba?2021 listesinde bu programa dair bir açıklama yok.

A N T

Özel bir hastanede ortaöğretim hemşirelik diplomamı kullanarak hemşire olarak işe başladım ve halihazırda hemşirelik bölümü lisans öğrencisi olduğum için bana aynı işi yaptığım diğer meslektaşlarımdan günlük 27 tl daha az maaş yatıyor.Alanımda kendimi geliştirdiğim için mi bunu hakettim ? yoksa öğrenci halimle çalışmak zorunda kaldığımda bir tekme de İşkur mu vurmak istedi acaba? Her akşam alkışladığınız fedakar sağlık çalışanlarına asgari ücreti bile reva görmüyorsunuz . Bu akla mantığa sığmayan bir saçmalık emeği geçenlere hakkımı helal etmiyorum

Rasyotek

Biz İŞKUR konusunda insanlara yardımcı olup bilgilendirmeye çalışıyoruz. Sizi çok iyi anlıyoruz. Bu tür geri bildirimlerinizi de elimizden geldiğince devlet kurumlarına iletiyoruz. Sağlıkla kalın.

Sefa

Bir şey sormak istiyorum ben işkura gittim bu program hakkında bilgi almak için ve bana sordu okuyor musun bende dedim açık lise okuyorum ve bana dedi ki o zaman 81 tl biz verecez sana ama ben iş arayan statüsünde girmek istiyorum 108 tl günlük yani öğrenci statüsü olaraka girmeye mecbur muyum az almak istemiyorum yani iş arayan olarak girmek istiyorum

Rasyotek

İşbaşı Eğitim Programı ödeneği, kursiyerin kursa geldiği gün ile çarpılmak kaydıyla
Günlük 108,68 TL olarak hesaplanacaktır.
Kursiyer eğer öğrenciyse geldiği günler için kendisine 81,51 TL,
İşsizlik maaşı alıyorsa 54,34 TL ödenir.

Kadir

2800 tly hangi genç ev bark kurup evlenipte mutlu mesut bir evlilik geçirecek 30 gün bekle alın teri dök özel sektörlerde köle gibi çalış 2800 tl insanlar bitik abi bitik

Rasyotek

İEP maaşları 2021 yılı asgari ücrete göre hesaplanmıştır. Bu nedenle ekstra bir ödeme yapılmaz. Fakat şirketin ekstra yapacağı bir ücreti de engellememektedir.

Ali

İşbaşı eğitim programında neden agi ödenmiyor??

Rasyotek

İEP kapsamında çalışan birisi asgari ücretin net maaşını alır. Asgari ücret içerisinde bekar birinin de agisi karşılandığından eğer evli ve çocuk sahibi değilseniz tam ücret almış olursunuz. Fakat evli ve çocuğunuz varsa bunun için ekstra bir ücret ödenmez

GÜLSEREN BAYRAM

İep projesiyle özel bir hastanede işe başladım. 1ay 1 hafta oldu. Hala Ücretimiz karşılanmadı. İnsanlar bir iş sahibi olmak adına giriyor ama rezil oluyor.

Rasyotek

Maaş hesaplaması ilgili ayı takip eden ayın 10 – 20 arasında yatar. Örneğin 1-28 şubat ayı maaşları mart ayının 10-20 arasında yatar. 1-31 mart ayı maaşları nisan ayının 10-20 arasında hesabınıza yatırılacaktır.

Gülendem

İşkurdan ilk defa çalışıyorum üç cocuğum var agi parası alacakmıyım.şubat ayı 28 cekiyor calışma günumüz kesilirmi .teşekkürler.

Rasyotek

İşbaşı Eğitim Programı ödeneği, kursiyerin kursa geldiği gün ile çarpılmak kaydıyla
Günlük 108,68 TL olarak hesaplanacaktır.
Kursiyer eğer öğrenciyse geldiği günler için kendisine 81,51 TL,
İşsizlik maaşı alıyorsa 54,34 TL ödenir.

Zeyno

Merhabalar ben markete başlıcam ama öğrenci diye 81 tl olacak fakat evliyim çocuğum var 5 yaşında ve öğrenciyim peki bu durum da yine 81 tl mi alacağım en kısa sürede dönüş ricasıyla
İyi günler

Rasyotek

İşbaşı Eğitim Programı ödeneği, kursiyerin kursa geldiği gün ile çarpılmak kaydıyla
Günlük 108,68 TL olarak hesaplanacaktır.
Kursiyer eğer öğrenciyse geldiği günler için kendisine 81,51 TL,
İşsizlik maaşı alıyorsa 54,34 TL ödenir.