Sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Kullanım Politikasını inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum.
TEKLİF İSTE
Rasyotek Banner

RasyoMED

Yoğun Bakım Karar Destek Sistemi

Yoğun Bakım Karar Destek

Tanıtım

Yoğun Bakım Servisleri, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 20/7/2011 tarihli 28000 sayılı Resmi Gazete yayınlanan tebliğ ile, sağlaması gereken standartları ve içerisindeki hastaların kritik durumları sebebiyle çok fazla protokol ve süreç içeren karmaşık yapılara sahiptir.

Bu sebeple, ortaya çıkabilen bilgi karmaşası, iletişim problemleri ve teknik yetersizlikler sebebiyle çok ciddi maddi ve manevi kayıplara yol açabilmekte hatta bazen yoğun bakım hastalarının yaşamlarını riske atabilmektedir.

Dijitalleşmenin yaygınlaşması ve teknolojinin kullanım alanlarının sürekli arttığı günümüzde, kritik ve hassas bir süreç takibi için, yoğun bakım servislerine de hızlı, bütünleşik ve anlık müdahale edilebilir bir takip sistemi getirilmesi gerektiği, kaçınılmaz bir gerçektir.

Biz Kimiz

Biz Kimiz?

%100 Türk sermayesi ve kendi yazılım ekibimiz ile geliştirdiğimiz “Yoğun Bakım Karar Destek Sistemi (YBKDS)” ile, yoğun bakım servisinde bulunan her yatak için ayrı ayrı ekranlardan tüm hasta bilgilerini, anlık sağlık verilerini ve tedavi süreçlerini tek sayfada toplayıp, hastane içerisinde bu bilgiyi güncelleme, takip etme ve raporlama konusunda bütünleşik bir hizmet sunmaktayız. Sürekli iletişimde olması gereken sorumlu hekim, hekim, sorumlu hemşire, hemşire, hastane yönetimi vb. kişilere, yetkileri sınırınca, gerekli bilgileri iletme, görev oluşturma, rapor alma ve alarm gönderme fonksiyonlarını da yazılımımız sağlayabilmektedir.

Yoğun Bakım Karar Destek Sisteminin Avantajları

Zaman Tasarrufu: Yoğun bakımda görevli hemşirenin saatlik yapması gereken kontrollerin büyük kısmını takip sistemimiz otomatik olarak çekmekte ve sisteme işlemektedir. Hemşirenin 12 saatlik mesaisinde ortalama 95 dakika zaman tasarrufu sağlanmaktadır.

Kolaylık: Görevli hekimin, yoğun bakım servisinde değilken bile, hasta verilerine anlık ulaşması ve gerekli tedavi yönetimini (Örneğin farklı dozda bir ilaç kullanımı) görev olarak hemşireye girmesi mümkün olacaktır.

Maliyet Tasarrufu: Alternatiflerine göre mali olarak ekonomik ve uzun vadeli bir ücretlendirme modelimiz vardır. Detaylar için lütfen müşteri temsilciniz ile iletişime geçiniz.

Yoğun Bakım Sistemi
Yoğun Bakım Destek

İnsan Hatasını Minimuma İndirme:Personel kaynaklı oluşabilecek hataları sıfıra indirmek için yazılımımız verilerin büyük bir kısmını otomatik olarak çekmektedir. Ayrıca süreç takibi ve uyarı mekanizmaları ile iş yoğunluğundan dolayı oluşabilecek aksaklıkların önüne geçilmektedir.

Modüler Yapı: Yazılımımız kendi ekibimiz tarafından geliştirildiği için, hastaneye, bölgeye ya da servise göre talep ettiğiniz değişiklikler kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilir olacaktır.

Alarm Sistemi: Hastanın yaşamsal verilerinde (solunum, kalp atış vb.) ani değişiklikler anında sisteme yansır, hayati durumu etkileyebilecek kritik anlarda alarm mekanizması çalışarak, görevli hemşire ve hekime yazılım üzerinden otomatik bildirim düşebilir.

Raporlama: Yazılım üzerinde yapılan tüm değişiklikler ve aksiyonlar kaydedilmektedir. Dolayısıyla yoğun bakım içerisindeki tüm aksiyonlarınızı takip edebiliyor olacaksınız. Dönemsel raporlar ile maliyet analizleri yapmanız büyük oranda kolaylaşacaktır.

Projenin Hedefi Nedir?

Sağlık sektöründe büyük bir dijital devrim yaratmak, maliyet ve zaman tasarrufu sağlarken, daha modern ve teknolojik bir süreç yönetimi sağlamayı hedefliyoruz.

Hastanelerdeki yoğun bakım servislerinin efektif takibi, yoğun bakıma alınacak hastalar için de en kısa zamanda uygun hastaneye yönlendirme sistemi kurmayı hedefliyoruz.

Neden Biz?

Rasyotek, Türkiye’de faaliyet gösteren önemli kurumlar ile birçok farklı süreçte müşteri memnuniyeti politikası ile çalışmaktadır. Yeni geliştirdiğimiz YBKDS gibi ürünler ile Türkiye’de alternatifi olmayan ve ülkemize gelecek yıllarda fayda sağlayacağına inandığımız çözümler geliştirmekteyiz.

Çözümlerimizin tamamı modüler yapıdadır. Dolayısıyla yoğun bakım servisinin kendisine ait süreçleri varsa, yazılımımızda kısa sürede gerekli değişiklikleri yaparak size uygun bir çözüm sunabiliriz.

Daima ulaşabileceğiniz, sorunlarınıza çözüm sağlayabilecek bir markayız. İstanbul’daki merkez ve Düzce Teknokent içerisindeki destek ekibimiz ile birlikte sürekli yanınızdayız.

Mali olarak alternatif olabilecek tüm diğer firmalardan daha güçlü ve uzun süreli bir plan ortaya koyuyoruz. Bugün ve gelecekte karşılaşacağınız tüm giderler raporlanabilir ve takip edilebilir olacaktır.

Proje Kapsamındaki Sistemin Örnek Görselleri

Yogun Bakım Genel Görünüm

Yogun Bakım Genel Destek

Yogun Bakım Solunum Görünüm

Yogun Bakım Balans Görünüm