TEKLİF İSTE
Rasyotek Banner

RasyoMED

Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sistemi (YBBYS)

Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sistemi

Yoğun Bakımlar İçin Dijital Dönüşüm Zamanı

Yoğun Bakım Servisleri, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 20/7/2011 tarihli 28000 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan tebliğe istinaden sağlanması gereken standartlara ve çok fazla sayıda protokol, süreç içeren karmaşık yapılara sahiptir.

Bu süreçte ortaya çıkabilen bilgi karmaşası, iletişim problemleri ve hastanelerin teknik yetersizlikleri, yoğun bakım hastalarının yaşamlarını riske atabilen çok ciddi maddi ve manevi kayıplara yol açabilmektedir.

Dijitalleşmenin yaygınlaşması ve teknolojinin kullanım alanlarının sürekli arttığı günümüzde; kritik ve hassas bir süreç takibi için yoğun bakım servislerine hızlı, bütünleşik ve anlık müdahale edilebilir bir takip sistemi getirilmelidir.

Yoğun Bakım Servisi Yazılımı

Biz Kimiz?

Yazılım ekibimizin %100 Türk sermayesiyle geliştirdiği “Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sistemi (YBBYS)” ile yoğun bakım servisinde bulunan her yatak için ayrı ayrı ekranlardan tüm hasta bilgilerini, anlık sağlık verilerini ve tedavi süreçlerini tek sayfada toplayıp hastane içerisinde bu bilgiyi güncelleme, takip etme, raporlama ve arşivleme konusunda bütünleşik bir hizmet sunmaktayız.

Sürekli iletişimde olması gereken hekim, sorumlu hekim, sorumlu hemşire, hemşire, hastane yönetimi ve diğer yetkili kişilere; gerekli bilgileri iletme, görev oluşturma, rapor alma ve alarm gönderme fonksiyonlarını yazılımımız sağlamaktadır. Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) ve Hasta Başı Takip Cihazları ile entegrasyon kapasitesi yüksek bir çözüm üretmektedir.

Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sisteminin Avantajları

Zaman Tasarrufu

Takip sistemimiz, yoğun bakımda görevli hemşirenin düzenli olarak yapması gereken kontrolleri düzenli olarak sisteme aktarmakta ve hasta kartına işlemektedir. Bu yoğun bakım otomasyonu ile bir hemşirenin 12 saatlik mesaisinde ortalama 95 dakika zaman tasarrufu sağlanmaktadır. Ortalama olarak verilen bu süre hastanelerin dinamikleri, iş gücü çizelgeleri, kullandıkları sistemler ve diğer süreçler sebebiyle artabilmektedir.

Ayrıca, gün sonunda e-Nabız sistemine yüklenmesi gereken “Yoğun Bakım Formu”nun yazılım aracılığıyla otomatik olarak HBYS’ye aktarımı sağlanarak manuel girişlerde harcanan zamandan tasarruf edilmektedir.

Yoğun Bakım Hasta Takibinde Kolaylık

Görevli hekimin, yoğun bakım servisi dışındayken, hasta verilerine anlık ulaşması ve gerekli tedavi yöntemini (Örneğin farklı dozda bir ilaç kullanımı) hemşireye dijital olarak “order” düzenleyerek aktarması sağlanmaktadır. Bu ve bunun gibi dijitalleşen süreçler sayesinde, tüm akış sağlıklı şekilde izlenebilmekte ve güçlü bir iş takibi yapılabilmektedir.

Maliyet Tasarrufu

Yoğun bakım servisinde kullanılan tüm kırtasiye/sarf malzemeleri ve arşivleme giderlerinde maksimum tasarruf ile maliyet avantajı oluşturarak bütçeye katkı sağlamaktadır. Ayrıca kâğıt kullanımını azaltarak çevre koruma bilincine katkı sunulmakta ve kağıtsız-dijital hastane modeline geçiş yapılmaktadır.

Yoğun Bakım Sistemi
Yoğun Bakım Destek

İnsani Hatayı Minimuma İndirme

Personel kaynaklı oluşabilecek hataları sıfıra indirmek için yoğun bakım yazılımımız, dijital verileri otomatik olarak hasta kartına işlemektedir. Ayrıca süreç takibi ve uyarı mekanizmaları ile iş yoğunluğundan dolayı oluşabilecek aksaklıkların önüne geçilmektedir.

Alarm Sistemi

Takip sistemimiz, hastanın yaşamsal verilerindeki (solunum, kalp atış vb.) ani değişiklikleri anında sisteme yansıtarak, hastanın hayati durumunu etkileyebilecek kritik anlarda alarm mekanizmasını çalıştırarak, görevli hemşire ve hekime yazılım üzerinden otomatik bildirim gönderebilmektedir. Alarm sistemlerinin yanı sıra süreç içerisindeki takip edilmesi gereken her adımı bildirim-uyarı olarak yetkililere iletmektedir.

Analiz ve Raporlama Kolaylığı

Yazılım ile tedavi protokollerinde yapılan tüm değişiklikler kaydedildiğinden, yoğun bakım içerisindeki tüm süreçler anlık olarak takip edilebilmektedir. Ayrıca detaylı raporlama kabiliyeti ile yoğun bakım yönetim planlamasına katkı sağlamaktadır.

Modüler Yapı

Yazılım ekibimiz bölgeye, hastaneye veya yoğun bakım servisinin özel süreçlerine göre talep edilen ilgili geliştirmeleri kısa süre içerisinde gerçekleştirebilmektedir. Özelleştirme kapasitesi yüksek bir üründür.

Dijital Dönüşüm Projesinin Hedefi Nedir?

Sağlık sektörüne, modern ve teknolojik altyapı sayesinde dijital süreç yönetimi ile maliyet ve zaman tasarrufu sağlamayı hedefliyoruz.

Hastanelerdeki yoğun bakım servislerinin efektif takibi ile yoğun bakıma yönlendirilen hastalar için en kısa zamanda, uygun olan sağlık kuruluşuna yönlendirebilmeyi amaçlıyoruz.

Neden Rasyotek?

Rasyotek olarak iş dünyasının önde gelen kuruluşları ile birçok farklı süreçte müşteri memnuniyeti politikası ile çalışmaktayız. Rasyomed markası ile geliştirdiğimiz Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sistemleri gibi ürünler ile ülkemize gelecek yıllarda fayda sağlayacağına inandığımız çözümler geliştirmekteyiz.

Çözümlerimizin tamamı modüler yapıdadır. Dolayısıyla, her yoğun bakım servisinin kendi özelindeki süreçleri için YBBYS yazılımımızda gerekli revizyonları tamamlayarak en uygun ve hızlı çözümü sunmaktayız.

Rasyomed olarak, yazılım ekibimizin %100 Türk sermayesiyle geliştirdiği “Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sistemi (YBBYS) ile daima ulaşabileceğiniz, sorunlarınıza çözüm sağlayabilecek bir marka olmaktan gurur duymaktayız.

Rasyomed olarak, esnek ödeme seçenekleri ile kurumun mali yapısına uygun ödeme planları sunmaktayız.

Bizimle İletişime Geçiniz

444 4 908
[email protected]

Biz Sizi Arayalım

Aydınlatma Metni ni'

Proje Kapsamındaki Sistemin Örnek Görselleri

Yogun Bakım Genel Görünüm

Yogun Bakım Genel Destek

Yogun Bakım Solunum Görünüm

Yogun Bakım Balans Görünüm