TEKLİF İSTE
Rasyotek Banner

Dijital Odaklı İşbaşı Eğitim Programları ilgili mesleklerde 9 aya kadar düzenlenecek ve katılımcılara her fiili katılım günü için 115 TL kursiyer cep harçlığı ödenecektir.

İŞKUR Dijital Odaklı İşbaşı Eğitim Programı


Bilişim sektörü bütün dünyada hızla büyüyen sektörlerden biridir. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) bilgi teknolojileri 2010 raporuna göre Türkiye’de 2010 yılı itibariyle Bilişim Uzmanı istihdamının ekonomideki toplam istihdama oranı %1,6’dır. Bu oran ABD’ de % 4, İsveç’te %5,4, Almanya’da %3,5 Fransa’da %3,1, İtalya’da %3’tür. Bilişim istihdamını artırmak ve dijital dönüşümü hızlandırmak amacıyla; her yıl 10.000 Bilişim Uzmanının yetiştirilmesi hedeflenmiştir.


Milli İstihdam Seferberliği ’ne bağlı olarak Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) , geleceğin meslekleri olarak adlandırılan Dijital Mesleklerde genç adayların yetiştirilmesi amacıyla, “Dijital Odaklı İşbaşı Eğitim Programları” tasarlanmıştır.


Dijital Ekonominin İhtiyaçlarını Karşılayacak Nitelikli İşgücünün Yetiştirilmesine imkân verecek Bilgi Güvenlik Uzmanı, Yazılım Geliştiricisi, Endüstriyel Robot Programcısı vb mesleklerde gençlerin katılımları öngörülmüştür. 18 29 yaş aralığındaki genç işsizlerin katılacağı Dijital Odaklı İşbaşı Eğitim Programları ilgili mesleklerde 9 aya kadar düzenlenecek ve katılımcılara her fiili katılım günü için 115 TL kursiyer cep harçlığı ödenecektir.


İşbaşı Eğitim Programlarını tamamlayan katılımcıların en az %50 sinin program süresince firmada istihdam edilmesi gerekmektedir. Yine bu süreçte 7103 Sayılı Sigorta Prim Teşviki ile işe alınan katılımcıların 2.151.TL ye kadar prim ve vergi giderleri İşsizlik Sigortası Fonundan 18 ay süreyle karşılanacaktır.


Her aşamada başarının yakalanabilmesi için çözüm ortaklarını merkeze koyan bütünsel ve birinci sınıf çözümler sunan Rasyotek Teknolojik İnsan, Dijital Odaklı İşbaşı Eğitim Programı Danışmanlığı ile firmanızın maksimum teşvik gelirine ulaşmasını sağlamaktadır.


Detay bilgi ve randevu için [email protected] adresinden tarafımıza ulaşabilirsiniz.