HİZMETLERİMİZ

6111 İŞVEREN PRİM PAYI TEŞVİKİ

TANIM:

6111 sayılı kanunla 2011 Yılı Mart ayında kadın ve gençlerin istihdamının teşvik edilmesi amacıyla yayımlanan işveren prim payı teşviki 2015 Yılı sonunda 5 yıl daha uzatılmıştır.
2020 yılına kadar devam edecek olan bu teşvikle, işverenler; çalıştırdıkları uygun personelleri için 5510 sayılı %5 indirim teşvikine ilave olarak %15,5 daha teşvik alarak toplamda %20,5 oranında tasarruf sağlamaktadırlar.

İKTİSADİ YORUM:

Her sektör için ortak ve önde gelen maliyet kalemlerinin başında, insan kaynakları maliyetleri gelmektedir. Rekabetçi ekonomik ortamda, bu maliyet kaleminden elde edilecek doğrudan tasarruflar işletmeler için büyük önem taşımaktadır.
6111 teşvikinde taban ücret alt-üst sınırı olmaksızın elde edilen kazanım, işverene, uygun her bir personeli için yılda 2.5 Brüt maaş tasarrufu sağlamaktadır. Bu teşvikin getirisi özellikle çalışan sayısı fazla olan işyerlerinde önemli kazanımlar sunmaktadır. Herhangi bir maliyete katlanmadan ve yatırım yapmadan elde edilen bu tasarrufa, cirosal karşılığı ile baktığımızda önemli rakamları net kar olarak kazanmak mümkündür.

RASYOTEK; geliştirdiği yazılımlar ile karmaşık bir yapıya sahip olan 6111 teşvik
uygulamalarında, doğru ve güvenilir karar mekanizması sayesinde şirketinize
önemli kazanımlar sunan, hizmet verdiği aktif müşteri sayısı ve
raporlama kabiliyetleri ile sektörde lider kuruluştur.

Teşvikten yararlanırken iç veya dış kaynak kullanıyor olsanız bile eksik yararlanmaya bağlı “GİZLİ MALİYET” söz konusu olabilir. Bu kayıplarınızın önüne geçmek için, Rasyotek’in sunduğu ücretsiz pilot çalışma ile teşvik potansiyelinizi belirleyen raporunuzu alabilir ve teşviklerden en doğru şekilde yararlanabilirsiniz.

YUKARI