Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ile Bordro ve Teşvik Eğitimi – Osman Şenay

Rasyotek, Kurumsal SGK Danışmanlığı hizmeti konusunda yıllara dayanan deneyimine ek olarak Kurumsal SGK Danışmanı Sayın Osman ŞENAY tarafından verilen eğitimleriyle de İnsan Kaynakları profesyonellerinin bilgilerini güncellemekte, hatalı işlemler yapılmasının önüne geçmektedir.  

İnsan Kaynakları Uzmanları, 2020 Temmuz dönemine kadar yalnızca SGK’ya prim hizmet belgelerini bildiriyorken bu dönem itibariyle prim hizmet belgelerine ek olarak çalışanların vergi bildirimlerini de yapmaya başlamıştır. Daha önce Muhasebe Departmanının bildirdiği muhtasar beyannamelerinin de İnsan Kaynakları Uzmanlarına geçmesiyle birlikte İK profesyonellerinin dikkat etmesi gereken hususların da üzerine eğilmek gerekmiştir. 

“Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Eğitimi” içerisinde hangi vergi kalemlerinin bildirileceği, beyannamede hata oluşması durumunda gerekli düzeltmelerin nasıl yapılabileceği, beyannameyi onayladıktan sonra iptal yapılması gerektiğinde ya da ek işlem ihtiyacı duyulduğunda izlenmesi gereken adımlar; bu eğitimde detaylı şekilde aktarılmaktadır. 

Önceki
Sonraki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir