4. Perakende Teknolojileri Konferansı

RASYOTEK OLARAK; TEKNOLOJİK İNSAN KAYNAKLARI sloganıyla; kurulduğumuz günden bu yana ülkemizin en önemli işletmelerine, sanayi kuruluşlarına, holdinglerine ve değerli KMD üyelerine hizmetlerimizi ulaştırmaktayız.

250’i aşan aktif müşteri sayımız ile aylık 1.000.000 milyona ulaşan SGK’lı çalışanlarını her ay inceliyor, ve raporluyoruz.

2017 yılı başından itibaren teknolojik alt yapımızı değiştirip geliştirdiğimiz BÜTÜNLEŞİK TASARRUF SİSTEMLERİ adını verdiğimiz hizmetimiz ile uygulamada olan tüm SGK Teşvikleri (6111,687,1687,6645) açısından müşterilerimizin durumlarını inceliyor ve sonrasında her ay değişkenlik gösteren en yüksek bazlı teşvik getirilerinin sunulduğu raporlar hazırlıyoruz.

Rasyotek Semih PAK

Personel Teşvik Sistemlerinde gelişmiş rapor teknolojimiz ile perakende sektörünün en zorlu süreçlerinden biri olan şubeli yapıların; lokasyon sayılarının fazlalığı ve turnover oranının yüksekliği sebepleriyle hesaplamakta zorluk yaşadığı teşvik hesaplamaları; iş yüküne ve uzun sürelere mal olurken, raporlama kabiliyetlerimiz sayesinde bu süreyi minimuma indirip, müşterilerimize maksimum fayda sağlıyoruz.

Örneğin; KMD üyesi bir müşterimizin SGK teşvik hesaplamalarına iç kaynak kullanarak harcadığı gün sayısı 3 iş günü iken, Rasyotek olarak aynı işlemi rapor teknolojimizle yarım günde tamamlayarak, müşterimizin bu iş yükünü üzerinden almakla birlikte ilgili teşviklerden hatasız, maksimum fayda ile profesyonel bir hizmet alarak yararlanmasını sağlıyoruz.

Günümüzde artan rekabet koşulları ve zorlaşan ekonomik şartlar düşünüldüğünde; personel maliyetlerinde, hiçbir yatırım yapmadan; devletin sunmuş olduğu teşvikler ile elde edilebilecek tasarruflar; firmalarda net kara dönüşüyor. Üstelik cirosal karşılığı çok değerli tasarruflar çünkü yeni bir yatırım yapmadan doğrudan kasada kalan net tasarrufu ifade ediyoruz.

KMD üyesi müşterilerimizde 2015 de çalışmaya başladıktan itibaren elde edilen tasarrufları aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

KMD Üyelerin Tasarruf Rakamları

Rasyotek BTS ile tüm teşvikleri kişi bazlı ve dosya bazlı sizler adına inceledikten sonra karşılaştırmalı analizleri yapıp en yüksek faydayı kurumun faydası olacak şekilde raporlayıp tarafınıza sunarak hem verimlikler artıyor; hem teşviklerden maksimum faydayı sağlıyor.

Bu bir ihtiyaçtı; sektörün de ihtiyacıydı; Rasyotek bilişim kabiliyeti ile bir ürün ortaya koydu; bilişimci olmamızın getirisi ile müşterilerimizin teşvik hesaplarımız sırasında elde edilen verileri ile daha bir çok fayda sağlayabileceğimiz raporlar keşfettik.

Süper Portal adını verdiğimiz aynı zamanda TÜBİTAK Projemiz olan anlık olarak birçok raporları web üzerinden ulaşabildiğiniz bir portal geliştirdik.

Rasyotek SPR Sunum

Akabinde yine insan kaynakları, finans ve şirketin gelecek planlarına ışık tutabilecek raporlar elde edebiliyoruz. Örneğin;  500 çalışanı 20 mağazası var iken; firma için 501 , 502v eya  520 çalışanlı bir firma olsaydım ne olurdu sorusunu hesaplayıp, teşvik kazancında aslında bir kişi işe alındığında belki birden 15 kişinin teşvikinin devreye girdiği algoritmayı yakalayıp; işe alınacak olan o bir kişinin maliyetinin aslında firmaya hiçbir yük olmadığını aslında bunun kazanca dönüştüğünü sunuyoruz.

Bugün KMD’ nin yakından takip ettiği Mesleki Yeterlilik Kurumu kapsamında alınması gereken belgeli kişilerin listesi., Kıdem maliyeti, Şu an şirketimi stop ediyor olsam; benim toplam kıdem maliyetimi anlık görebilmek gibi bilişimle yakalanabilecek; çağın getirdiği sanal zeka ile sunulabilecek bir çok raporlar üretmeye başladık. Şu an rapor başlıklarımız 100 e yaklaştı. Bu şekilde işletmelerin olağan ve devam eden süreçleri içerisinde asıl konsantre oldukları işlerden sebep; çok vakit ayıramadıkları birçok veriyi bilişimle kontrol altına alıp iş yükü olmadan rapora dönüşmesi ile geleceği daha iyi planlayabilen; yöneticilerin ve departmanlarının karar almalarına katkıda bulunuyoruz.

Önceki
Sonraki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir